Aslan vs Kaplan

 
86,008 kez izlendi
35 yorum aldı
0 kez favorilere eklendi
Bu videoyu
6
kişi beğendi
Beğendim
tatarxae

tatarxae

13 Eylül 2010 tarihinde eklendi

Aslanmı yoksan kaplanmı, hangisi daha güçlü?

Etiketler:  aslan, face-off, kaplan, vs, hayvanlar
1000 karakter yazabilirsiniz. 1000 karakter hakkınız kaldı.
Gönder
Bu videoya yapılan yorumlar
Filtreleyin:
kaplan2534
kaplan2534 | 1 yıl 2 ay önce
4+1-1
bende galatasaraylıyım ancak kaplan çeviktir ve çene yapısı çok daha güçlüdür kaplan her türlü yener
caillo
caillo | 1 yıl 3 ay önce
0+1-1
Ama aslan ve kaplandan çok daha güçlü hayvanlar vardır.
caillo
caillo | 1 yıl 3 ay önce
2+1-1
Şöyle bir olay gördüm daha 11-12 ay önce... Yetişkin erkek bir kaplanın bölgesine yaklaşık 5000 kilo civarı kocaman bir gergedan girmişti. Üstelik gergedan deliydi ve hareket eden her şeye saldırıyordu. 2 ay içerisinde bilanço çok ağır hale gelmişti, yaklaşık 21 insan ve 60'a yakın geyik, ceylan ölmüştü. Kaplan'a da saldırdı tabii. Kaplan 300 kilo civarında... Gergedanın yalnızca gövdesi 500 kilodur, aradaki farkı siz düşünün yani.. Kaplan yıllardır savaş ve avcılık üzerine çalıştığı için son derece ölümcül özelliklere sahip ve çok iyi bir savaşçı. Bunun yanı sıra usta avcı. Gergedana saldırdı arka kısmından hafif yaraladı daha sonra kaçtı, gergedan 250 metre kadar kovaladı ve çok yoruldu. Kaplan pusu ustası olduğu için yine arkadan saldırdı ve çok yorgun olan gergedana art arda darbeler vurmaya başladı. Kısa bir süre sonra gergedanın arka ve orta kısımları kan revan içindeydi. Gergedan yaralıydı ve kaplan aynı iyi kondisyonla gergedanın baş kısmına kadar geldi ve onu öldürdü.
caillo
caillo | 1 yıl 3 ay önce
1+1-1
Olayda kaplan hiç yara almadı. Gergedanın 1 metrelik boynuzu da işin içindeydi. Yani İşin kısası: *Kaplan sadece usta avcı olsaydı yüksek ihtimal ölmüştü. *Kaplan sadece usta savaşçı olsaydı yüksek ihtimal ölmüştü. * Kaplan sadece Pusu ustası olsaydı ölmüştü. * Kaplan sadece kondisyoncu olsaydı ölmüştü.
mert0105
mert0105 | 1 yıl 7 ay önce
3+1-1
çoğu insan kaplanı güçlü biliyor ama yanlış nationalty nin yaptığı araştırmada görüldüğü gibi aslanın güçlü olduğu .. yani kavgada kaplan döwer ggibi gözür çünkü kaplan atikdir ama ölümcül bir kawgada aslanı yenemez yani aslan :)))
caillo
caillo | 1 yıl 3 ay önce
1+1-1
Hala neyin tartışmasını yapıyorsunuz? Natıonal Geoprahıc'ın bir yanlışıdır o da.. BBC'ye göre ise kaplan güçlü diyordu. Yani bu belgesel yayın organları hep kendilerine çekiyor bu işi... Bu işlerin içinde olduğum için biliyorum, kendimden biliyorum kardeşim. Kaplanın yüksek pençe atma yetisi vardır. Kaplan avlarını izlerseniz kaplan boynuna atıldığı avın boynuna pençeleriyle sarılır ve boynunu rahatça kırar. Aynı şekilde kaplanlar kavga ederken (genel olarak konuşursak) sürekli birbirlerine girişli çıkışlı pençe atar. Biraz sonrada biri yanaşıp çeneyi kullanır. Aslan kavgalarında hemen diş dişe girilir ve saldırılar boyuna yöneliktir. Ama boyuna saldıran aslan yeterince tecrübeli değilse ve kavramazsa boynu diğer aslan pençeleriyle o aslanı fena halde yaralar anladın mı???
caillo
caillo | 1 yıl 3 ay önce
1+1-1
Yani aslanın boğma yetisi çok iyidir. Dişini geçirirse kolay kolay bırakmaz, ve eğer tam olarak kavradıysa 500 kiloluk bir hayvanı bile saniyeler içinde öldürür. Kaplanın ise pençe atma konusunda muaazzam bir ustalığı vardır. Aslan dişini geçirene kadar kaplan o kadar çok pençe geçirir ki aslan 1-2 dakika içinde ölür, kaplan ise çok az zarar alır. Özellikle de Sibirya kaplanıysa aslan ne kadar tecrübeli olursa olsun o dev pençe ve yapıya karşı koyamaz. Çünkü Sibirya kaplanı 350 kiloyu geçer ve 1 tonluk kocaman su mandalarını avlayabilir. Ama aslan yaklaşık 500 kiloluk bir otçulu ise ancak 2-3 kişiyken avlayabiliyor. Yani Sibirya kaplanı ile Afrika aslanı arasında büyük bir fark var. Sibirya Kaplanı savaşçı 2-3 erkek aslanla bile savaşabilir. Öyle ki usta aslanlar bile Sibirya kaplanını yere serebilmek için toplu saldırıya ihtiyaç duyar. Sibirya kaplanı bir insana art arda defalarca ve ustaca pençe atabilirken aslan çabucak yorulur ve pençe atamaz hale gelir. Ayrıca kaplan çok hızlıdır!
bar232
bar232 | 1 yıl 10 ay önce
3+1-1
Diyecek söz bulamıyorum.... 500 kg olan kaplanla 200 kg lik aslanı karşılaştırıyolar ve aslanı galib ilan ediyorlar ... gerçek kavgada kaplan aslanı paçavra gibi ikiye böler...
caillo
caillo | 2 yıl önce
1+1-1
Ders görmenin neyi kötü? Benim için gerekli gördüler matematik öğrettiler. Ticaret yapacak kadar matematik öğrendim. İngilizce gördüm, ileri derecede İngilizce konuşabiliyorum. 8. sınıfta Derslerim oldukça kötüydü, şimdi uzman oldum. İnsan ne olacağını bilemez. Lise 4' de gittiğim bilgisayar kursunda bilgisayar hakkında ayrıntılı bilgiye sahip oldum. Elektronikçi'de çalıştım 1 sene kadar ve iyi derecede elektirikten anlar oldum. Radyo televizyon dersi aldım, öğrendim. Din bilgim var. Alanımdaki herşeyi biliyorum. Bu arada alanım zooloji (Hayvan bilgisi) belgesel çekimlerini öğrendim 32 yaşındayım ve kendimi iyi hissediyorum
floridafener
floridafener | 2 yıl 1 ay önce
2+1-1
he şunuda bilinki kutup ayısı ile sibirya kaplanını dövüştürdüklerinde şunu fark etmişler dövüşten kutup ayısı sağ çıkamazken kaplanın yara bile almadığı görülmüştür siz hala aslan diyin sadece gs li olduğunuz için aptal herifler araştırında gelin .
caillo
caillo | 2 yıl önce
6+1-1
Kardeşim bir sürü kaplan türü var.Bengal kaplanı 200-250 kilo arasında, Çin kaplanı 120-160 kilo arasında, Sumatra kaplanı (en küçük kaplan türü) 100-130 kilo arasında, Malaya kaplanı 150-190 kilo civarında, Çihindi kaplanı da 150-200 kilo arasındadır.... En büyükleri Sibirya Kaplanı ise 400 kiloya ulaşır esaret altında 430 kiloyu geçenler vardır.Aslan Sibirya kaplanını yenemez ama Bengal kaplanını yenebilir...
floridafener
floridafener | 2 yıl 1 ay önce
-2+1-1
ya kardeşim bi yürüyün gidin ya aslan diyenler hiç birşey bilmiyorsunuz siz sadece gs li siniz o yüzden aslan diyorsunuz araştırında gelin biraz kaplanlar en büyük ve en güçlü kedilerdir besin zincirinin en tepesindeki kedi de yani en güçlü kedide kaplandır aslan güçlüdür fakat hantaldır ve çevik değildir he fiziksel özelliklerden bahsedelim biraz normal bir sibirya kaplanı 4m boya 400 kg ağırlığa ulaşabilir aslanlar ise 3,5 m boya 200 kg ağırlığa yani kaplanın yarısı kadar :D çene ve pençe gücünden bahsetmek bile istemiyorum kaplan daha güçlüdür her zaman karada suda bu kelimeyi dalga geçmek içinde söylemiyorum karadayken zaten yeniyor zaten sudayken kaplanların timsahların elinden avlarını aldığı bilinir :D timsah ne aslan ne öyle düşünün :D kaplan her türlü :D .
caillo
caillo | 2 yıl 2 ay önce
1+1-1
Afrika savanalarında büyük kedilerle ilgili bir belgesel çekilecektir.Bunun serbest bir belgesel olacağı ve ekibin kalabalık olmayacağı doğrudur.Fakat Belgeseli sunacak kişi bulunamamıştır.Bu nedenle iyi yüzme ve ingilizce bilen,kamera ve fotoğrafçılık konusunda bilgisi olan,diksiyonu iyi bir erkek aranmaktadır.Biyoloji ve hayvan bilgisinin olması çok önemlidir.1 ay çekim vardır.Alacağı para 30 bin dolardır. Başvurabilirsiniz...
berkolaga427
berkolaga427 | 2 yıl 4 ay önce
1+1-1
aslanla kaplan dövüşmezz ki yani kim yener bilinmez ama kesin aslan alır
caillo
caillo | 2 yıl 5 ay önce
-1+1-1
Güzrl
emir-eren
emir-eren | 7 ay 1 gün önce
0+1-1
aslanın pençeleri çok güçlüdür kaplanın da dişleri ama hemen hemen aynı güçteler kaplan usta bir avcıdır taktikli hareket eder aslan lar da ise erkek aslan avlanma yeteneği düşüktür dağa çok dişiler uzmandır aslanlarda erkek aslan sadece manda gergedan fil zürafa buffalo büyük baş hayvanlara yardım eder onun dışında dişiler yanlız avlanır bide aslanlar sürü halinde avlanır kaplanlar ise tek başına avlanırlar aynı bölgede yaşamadıkları için tam bir karar verilemez 2 side nerdeyse aynı güçteler tek fark kaplanın ağaca çıkma yeteneği ve yanlız avlanmasıdır aslanmı kazanır kaplanmı kazanır bilemem aynı güçteler nerdeyse bi aslan kazanır bi kaplan oyuzden yanlış yorumlar yapmayın!! he bide erkek aslan 200-255 kg arasındadır erkek kaplan ise 250-300 kg arasındadır kaplan en büyükleridir kaplan-aslan-jaguar-leopar en büyük ve en güçlü kedilerdir bügünlük bukadar yardımcı olabildiysem sevinirim.
12Sonraki