Cengiz Özakıncı - Türbanın Tarihçesi - 1

 
1217 kez izlendi
6 yorum aldı
0 kez favorilere eklendi
Bu videoyu
3
kişi beğendi
Beğendim
1000 karakter yazabilirsiniz. 1000 karakter hakkınız kaldı.
Gönder
Bu videoya yapılan yorumlar
Filtreleyin:
siriusien
siriusien | 3 yıl 4 ay önce
0+1-1
Hiçbir konuşan burada konuşulanlara değinme,buradaki söylenenler ilgili konuşma samimiyetinde değil de başka başka şeyleri konuşuyorlar.Buradaki iddialarla yüzleşememeleri gerçekten olmayan bir şeye inanmalarından mütevellettir.yoksa inandıkları gerçek olsaydı konuşulanlar üzerinden çürütmeler yaparlardı.kimse halbu ki ne iddia ediliyor buna bakmıyor dahi.aklı evvelliğin şark versiyonu bu.
siriusien
siriusien | 4 yıl 5 ay önce
1+1-1
İsteyen taksın istemeyen takmasın denilip takan müslüman takmayan meşrep tavrı takınılıyor.bunun adı nedir samimiyet midir?millet etraftan duyduğunu sanki bu konuda bilgisi varmış da fikri varmış gibi heryerde tekrarlananı papağan gibi tekrarlamanın ötesinde ne yapıyor?kullanılan sözler bile basma kalıp,kalıp halinde kullanılıyor.bunlar bunu kullananın cehaletini gösteriyor.Herşeyden evvel bilmiyorsanız susun,herkesin tekrarladığı doğru olsaydı herkes alim olurdu,öyle olmadığına göre bilgi bu kadar da basit elde edilebilir bi şey değildir.Biri gidecek onca araştırma yapacak.Öküz anadolulu gelecek isteyen taksın istemeyen takmasın diyecek,sanki gerçekte öyle oluyor.Kuran'dan yokken,saçının bir tlei diye başlayıp cehennemde bilmem kaç sene yanarsın diye zırvalayanlar var,bunların Kuran'i hiçbir kanıtı yok Nur 31'de kastedilen ziynettir,baş kelimesi geçmemektedir orada onun için baş örtüsü diye bir şeye de delil değildir.
siriusien
siriusien | 4 yıl 6 ay önce
1+1-1
Türban neden rahatsız edermiş,türban siyasidir dini değil.Şule yükselin icat ettiğini millete dini diye yutturuyorsunuz.millete içten içe baskı yapıp da sonra da "isteyen taksın istemeyen takmasın." diyorsunuz.riyakarsınız.bunun adı kahpeliktir.
azizkan
azizkan | 4 yıl 11 ay önce
5+1-1
AZİZKAN. Cengiz Özakıncı değer verdiğim ender insanlardan biridir. Çoğu kitabını okudum yazarım. Türkiye'de ona benzeyen bir yazar yok.
volkangokcekaya
volkangokcekaya | 4 yıl 11 ay önce
1+1-1
işinize ne geliyosa onu kabul edersiniz dğlmi türban neden rahatsz eder sizi anlamam
siriusien
siriusien | 3 yıl 4 ay önce
0+1-1
Dinde olmayan şeyin özgürlüğü olmaz,arabi kültürü din addediyorsan bu imanının zafiyetidir.dinini bilmeyen,neye inanıdğını bilmeyne inanmıyor demektir.dinde bu arabi saçmalıklar yok.