Erdoğan, eski konuşma: Ya Müslüman olacaksın ya laik

 
26,160 kez izlendi
40 yorum aldı
6 kez favorilere eklendi
Bu videoyu
10
kişi beğendi
Beğendim
mc2408

mc2408

15 Ocak 2008 tarihinde eklendi

Erdoğan, eski konuşma: Ya Müslüman olacaksın ya laik

1000 karakter yazabilirsiniz. 1000 karakter hakkınız kaldı.
Gönder
Bu videoya yapılan yorumlar
Filtreleyin:
kendinegel11
kendinegel11 | 3 yıl 10 ay önce
1+1-1
Arkadaşlar bu ülke hepimizin.Görüyorumki oynanan oyunlar meyvelerini veriyor.Bu tarz insanlar hiçbir zaman sizin istediklerinizi yapmaz.Sadece sizi kullanırlar.Dine kimse laf söyleyemez.Dini kalkan yaparsan kimsede sana dokunamaz.Vaaz yanı yüksek olan bu kişiler sadece bizde değil tüm toplularda da geçerli olup dini kendi düşüncelerine alet etmişlerdir.Din kendi içinde yaşayacağın bir inançtır.Unutmayın İslam dinini En çok Türkler yaymıştır.Türkler bu işi daha iyi bilirken köpek konumunda olan araplardan neyi örnek alacaksınız.Köpekliğimi.Bakın gelin dinimizi kullandırtmayalım.Onu herkesin ağzına sakız yapmayalım.Gerçekten laikllik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır.herkes bilir bunu.Tayyibin bunu biliyor olması gerekir.Peki neden böyle çarpıtıyor dersiniz.Düşünün..Polimik yaratmak değilmi.Dininizi seviyorsanız açın Türkçesini yani anlayacak olduğunuzu okuyun ilk önce,Başkalarının ağzına bakmayın!!!Kandırılmayın.Ne dediğini anlamazsan arapçasının hiç bir önemi yok.
kendinegel11
kendinegel11 | 3 yıl 10 ay önce
-1+1-1
Elbette Ülkemizde herşey yolunda değil.Anayasamızda bazı aksaklıklar elbette olur.Siz evinizde bir karar alırken Ailenizin her üyesine danışmazsanız o ailede bir gün bir üye gelir banamı sordunda aldın bu kararı der.Sen güç kavbedince o gelir senin yaptıklarını yerlebir eder.Yerine kendisinkini getirir.Ama tek değilde oybirliğiyle alınmış kararlar olursa Yarın diğeride gelse bişey değişmez hatta ve hatta üstüne bişeyler koyulur.Çünkü o kararlarda oda vardı.Kendi kararına yanlış diyemez.Anlatmak istediğim Anayasa tek başına yapılmaz.Ana adı üstünde herkesin tmm dediği olmalı.Çoğunluk olmanızda bişey değiştirmez.Azınlıkla uğraşamazsınız.Hele bir de yer altına inerlerse alın başınıza belayı.O yüzden Kimseyi Kimseye düşürmeye gerek yok.Sonradan gelen Herşey oyundur.Siz kendi Halinizi bakın.Kapalı arkadaşlarımıza söylüyorum.Devlet dairelerinde açın başınızı.çıkarken kapatırsınız.Eve gidin Namazınızı Abdestiniz alın.Kılın Namazlarınızı.Kaza Diye bişey var.Zorlamayın bazı şeyleri.
kendinegel11
kendinegel11 | 3 yıl 10 ay önce
0+1-1
Emin olunki Allah sizi görüyor biliyor.Benim yapacağım bişey yok fitne çıkmasın insanlar birbirini kırıp yıkmasın diye yaptım dersiniz en azından.Korkmayın Allah herkesi cennetine kabul edecek.Bunu sizde biliyorsunuz.Kendi kendinizi bu toplumdan ayırmayın.söylenecek çok şey ama Benim söyleyeceklerim bu kadar.Umarım bir kere daha düşünürsünüz.Kanmayın Kandırmayın.Okuyupta düşüncelerime karşı duran ve katılan herkese saygılarımı sunuyorum.Hoşçakalın.
Selma32
Selma32 | 3 yıl 10 ay önce
0+1-1
Erdogan sunu bilsin: Bu bizim Atamizin bize biraktigi ülke degil artik! Ama Atamiza cok sey borcluyuz! Türkiye onun ülkezi, onun cabasi. Simdiki Türkiye bu sekilde hic`te bile olmaya bilirdi eyer Mustafa Kemal bey olmasaydi. Erdogan Türkiye`yi Iran´a vey Sudi Arabistan`a cevirirse, Avrupa`da yasayan türk cogunlugunu unutsun! Ben Almanya`da yasiyorum, simdiye kadar Türkiye ile guru duyup (laik oldugu icin) ziharet ediyordum. Bundan sonra kendimi, bana hic uymayan (gelisecek yere, geriye giden) böyle bir ülkeyele daha fazla mesgul edemem. Erdoganin yüzünden Avrupada yasayan Türkler daha cok Avrupa ile daha az Türkiye ile taniya bilecek. Türkiye`nin cogunlugu malesef böyle karar verdi. 99% müslüman`mis, her insana sordunmu? Müslümanliga inaniyormu diye? Bir ülkede böyle bir diktatör (Ispanya`da Franco gibi) basbakan olursa, o ülke gelisemez. Ekonomi`den haric tolerans`da önemli.
abdestalmayasuyok
abdestalmayasuyok | 4 yıl 9 ay önce
-6+1-1
Doğru diyor ya müslüman olacaksın ya laik...
angelothic
angelothic | 4 yıl 9 ay önce
-15+1-1
konusmadaki espriyi anlamayan insanlar yada anlayıpya illa bi gıcıklık olsun diye konusanlar her daim vardi hep olacak.
baboli35
baboli35 | 5 yıl 2 ay önce
17+1-1
Bunun disinda bir de devletin dinsel bir siyaset izlemesi ve yonetimindeki ulusal topluluklarin vicdan ozgurluklerine maddi olmasa da manevi baski yapmasini istemek takdir buyurursunuz ki akil ve mantikca dogru olmaz. Iste bunun icin din ile dunya islerinin birbirinden ayrilmasini istedik." M. Kemal,(1923).
baboli35
baboli35 | 5 yıl 2 ay önce
17+1-1
"Laiklik asla dinsizlik olmadigi gibi sahte dindarlik ve buyuculukle savasma kapisi actigi icin gercek dindarligin gelismesi olanagini saglamistir. Laikligi dinsizlikle karistirmak isteyenler, ilerleme ve canliligin dusmanlari ile gozlerinden perde kalkmamis dogu kavimlerinin fanatiklerinden baska kimse olamaz." M. Kemal,(1930).
__2le__
__2le__ | 5 yıl 8 ay önce
-33+1-1
helal tayyip baba yakışır sana bncede ya müslüman olucan ya laik
kazımlazım
kazımlazım | 4 yıl 8 ay önce
-5+1-1
aynen
dev_lis
dev_lis | 5 yıl 10 ay önce
19+1-1
aldatıcılar sizi AAllah ile aldatmasın arkaadaşlar. bu aadam dini kullanıp Türkiye'yi sömürmeye çalışıyor..Diiyecek tek söz var Sen anandan gene çıkardın amma baban kimdi bilemezdin ŞEREFSİZ...!
aacayipsin
aacayipsin | 6 yıl önce
-26+1-1
türkiyede 100 senedir söylenemeyen doğrular.hayatımda izlediğim en gerçekçi videolardan biridir.ağzına sağlık başbakan.
erenakdag
erenakdag | 6 yıl 1 ay önce
-4+1-1
damat ferit kılıklı
123Sonraki